توسعه فرهنگی جامعه مدیون خبرنگاران است
توسعه فرهنگی جامعه مدیون خبرنگاران است
  • کدخبر: 2243
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷

مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف گفت: توسعه همه جانبه کشور به ویژه توسعه فرهنگی مدیون زحمات و پیگیری های خبرنگاران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران از خوسف، «علی نور محمدی» امروز (۱۶ مرداد) در دیدار و گفتگو با خبرنگار  این رسانه از مجموعه این خبرگزاری قدر دانی و اظهار کرد: دنیای ارتباطات در جامعه امروز، دنیای حساس و مفیدی است که باید با علم روز در آن حرکت کرد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف با بیان اینکه همزمان با بروز جامعه اسلامی، قبل و بعد از انقلاب، و در پیدایش انقلاب؛ خبرنگاران، نقش بسزایی داشته اند، گفت: خبرنگاران در جریان انقلاب، همواره گزارش های انقلابی را رصد و اطلاع رسانی می کردند که خود بر شور و شعف مردم در صحنه های حساس انقلاب تاثیر گذار بوده است.

نور محمدی گفت: خبرنگاران در عرصه های دفاع مقدس، میادین جنگ و نبرد و هم اکنون در جنگ نرم نقش پر رنگ و همسو با جامعه اسلامی دارند که در عرصه بین المللی نقش بیان واقعیت های انقلاب و اسلام و در داخل کشور، بازگو کننده مطالبات و رافع مشکلات مردم هستند.

وی نقش خبرنگار را در توسعه همه جانبه کشور به ویژه توسعه فرهنگی جامعه را مهم تلقی کرد و افزود: توسعه یافتگی هر منطقه و شهرستان به انعکاس و فعالیت های خبرنگار آن منطقه بستگی دارد چراکه خبرنگار با لمس واقعیت های موجود، نقش کمک کننده در حل مشکلات مردم دارد، لذا توسعه همه جانبه کشور به ویژه توسعه فرهنگی مدیون زحمات و پیگیری های خبرنگاران است.

مدیرآموزش و پرورش خوسف  جامعه بدون خبرنگار را جامعه ای بدون روح و کالبد عنوان کرد و گفت: خبرنگاران به جامعه روح تازه ای می دهند و خبرگزاری شبستان خبرگزاری شایسته، بایسته، آگاه و دلسوز و مورد اعتماد مردم است.

نور محمدی تصریح کرد: آموزش و پرورش برای اجرایی کردن سند تحول بنیادین و برای شناخت و آگاه سازی مردم نیاز به اطلاع رسانی خبرنگاران دارد، چراکه در آموزش و پرورش  این آمادگی را داریم تا برای  آموزش یک دانش آموز هم امکانات آموزشی و فرهنگی را به مناطق دور افتاده ببریم.

وی از خبرنگار شبستان خواست تا در راستای رفع مشکلات فرهنگی شهرستان، آموزش و پرورش را  نقد دلسوزانه و منصافانه کند و این نهاد را در جریان مشکلات و انتظارات مردم قرار دهد.

مدیرآموزش و پرورش خوسف توسعه جامعه فرهنگی را مدیون خبرنگاران عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش خبرنگاران را عضو خانواده فرهنگی خود می داند، همچنین اساس کار خبرگزاری شبستان و این نهاد همسو و یک جهت است.

نور محمدی در پایان گفت: آموزش و پررش آمادگی لازم را برای برگزاری کلاس های درس از ۱۵ شهریور ماه به صورت غیر حضوری، نیمه حضوری و حضوری دارد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط