تزریق ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به استان
تزریق ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به استان
  • کدخبر: 2129
  • ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: سه هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به استان خراسان جنوبی تزریق می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران از بیرجند، جلسه بررسی شیوه نامه نحوه اجرای طرح ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

«سید کمال الدین میرجعفریان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به دستاوردهای سه سفر دکتر نوبخت به استان گفت: یکی از بهترین پیامدهای این سفرها، انعقاد تفاهم نامه های همکاری مشترک در زمینه های مختلف است که به رشد و توسعه استان کمک می کند.

وی ادامه داد: از مجموع تفاهم نامه های به امضا رسیده، موضوع احداث ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی، یکی از مهمترین و تأثیر گذارترین مواردی است که در استان محقق می شود.

وی، هدف از نصب و راه اندازی ۷۵۰۰  واحد نیروگاه خورشیدی خانگی ۵ کیلوواتی را کمک به تأمین برق مورد نیاز به شبکه سراسری و نیز ایجاد درآمد پایدار برای اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه عنوان کرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صندوق کارآفرینی امید به عنوان طرفین توافقنامه اجرا می شود.

میرجعفریان افزود: نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد برکت، بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نهاد های مجری این طرح می باشند.

وی تأکید کرد: تمامی مراحل طرح و روند اجرای آن تحت نظارت و با هماهنگی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری انجام می شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی از تعهد پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال به ازای هر نیروگاه خورشیدی خبر داد.

میرجعفریان اظهار داشت: این رقم در قالب ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از طریق سازمان برنامه بودجه کشور، ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی نهادهای مجری و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: در مجموع، اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال در قالب این طرح در استان هزینه خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی از فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان خواست؛ به منظور آغاز فاز اجرایی طرح، نسبت به شناسایی دقیق متقاضیان اقدام کنند.

میرجعفریان متذکر شد: در اجرای این طرح، اولویت با افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) و بهزیستی است.

شایان ذکر است: در جریان سفر ۲۲ خرداد رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خراسان جنوبی، با هدف ایجاد درآمد پایدار در خانواده های روستایی و عشایری، تفاهم نامه ای برای نصب و راه اندازی ۷۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی به امضا رسید.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط